iş bırakma kararlarıdelegegenel merkez seçim
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
11°C
İstanbul
11°C
Çok Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
14°C
Cuma Açık
14°C
Cumartesi Az Bulutlu
16°C
Pazar Az Bulutlu
19°C

Bakanlığın Yayınlamış Olduğu Genelge Nedeni ile Yapılan Yönetik Kurulu Toplanda Alınan Kararlar

 

BASINA VE KAMUOYUNA

9.12.2014 tarihi;

Türkiye’ de ki  sağlık hizmetleri ve sağlık politikaları ile ilgili şimdiye dek alınmış tüm karar ve de yapılmış tüm uygulamalar arasında, “cehalet ve provakasyon”  başlığı ile, ve de  “kara harflerle” yazılmış
bir şekilde, tarihteki yerini almıştır.
Sağlık Bakanı’nın  imzası ile bugün yayınlanan nöbet genelgesi sağlık hizmetlerinin bakanlık eliyle tasfiyesidir.

Birlik ve Dayanışma Sendikası Yönetim Kurulu bu akşam olağanüstü gündemle toplanmış ve aşağıdaki kararları almıştır:

1. Sağlık Bakanlığı bu haliyle tıkanmış olan sağlık hizmetlerini tamamen içinden çıkılmaz hale sokmakta dır.

2. Sağlık çalışanlarının kölelik düzenindeki bu çalışma koşulları, sağlık emekçilerini hak, hukuk tanımaz, insan onuruna aykırı bir şekilde ortaçağ koşullarında çalışmaya ve ölmeye itmektedir.

3. Bu şartlar altında Sendikamız yayınlanan genelgeyi hiçbir şekilde kabul etmemektedir. Konuyla ilgili her yolla mücadele edeceğimizi açıklamayı ve yapılan görevlendirmeleri her koşulda reddedeceğimizi bildirmeyi görev sayıyoruz.

4. İş bu sebeplerle Birlik ve Dayanışma Sendikası olarak;

Başlangıçta Ocak ayına dair 3 Ocak 2015,10 Ocak 2015, 17 Ocak 2015, 24 Ocak 2015 ve 31 Ocak 2015 tarihli cumartesi günleri iş bırakma kararı aldığımızı bildiriyoruz. Bu kararımız mücadelemiz süresince her ay yenilenecektir.

Saygılarımızla

Birlik ve Dayanışma Sendikası
            Yönetim Kurulu