Bu kez Sağlıkta Şiddet Van’da…

Mesleğimizi yasalara, tıbbi norm ve bilimsel gereklere uygun yapmak istediğimiz için şiddet görüyoruz. Sağlık Bakanı ve Sağlık Bakanlığı sadece seyrediyor.

Aile hekimi arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, şifa veren ellerinin sorunsuz ve sekelsiz iyileşmesini diliyoruz. Sağlık terörünün her gün artan vahşetine karşı yetkili ve ilgililerden gerçek ve etkin yaptırım talebimizi yineliyoruz.

“Van ilinde çalışan aile hekimi meslektaşımız , hastanın usulsuz rapor talebini red etmesi sonucu darp edilmiş ve el parmaklarından yaralanarak ameliyat olmak zorunda kalmıştır. Sağlık alanında çalışanların maruz kaldığı her türlü şiddet için halen gerekli , yeterli, etkin ve caydırıcı önlem ve cezai uygulamalar yapılmamıştır. Sağlıkta şiddete karşı önlem ve kanuni tedbir alınması taleplerimiz karşılık bulmamıştır. Haklı talebimizi tekrar iletmek ve gereken müdahalelerin yapılması , suçluların gereken cezaları alması için 18.09.2023 Pazartesi tarihinde Van ilinde 1(bir) gün iş bırakma kararı alınmıştır.

Birlik ve Dayanışma Sendikası Merkez Yönetim Kurulu “

Sitemiz size daha iyi bir hizmet verebilmek için kişisel olmayan verilerinizi (gezinme, sayfa geçişleri vs.) tarayıcınızda saklamaktadır.