Sendikamızın, Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları 28 Ekim Cumartesi akşamı Mersin’de devam etti. MYK üyemiz Dr. Çağlar Özen;

“Sevgili Mersin BDS ailem,

Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamamıza hoş geldiniz. Bu onurlu günde birlikte olmanın sonsuz heyecanı ve sevinci içindeyim.

İçinde bulunduğumuz durum ve koşullar ne olursa olsun bu büyük ve onurlu günü gereken coşku, gurur ve minnetle kutlamamıza hiçbir şey engel olamaz. Bu bizlerin, biz Atatürk ve Kurduğu Cumhuriyetin çocuklarının en doğal hakkı ve hatta onurlu görevidir.

Emperyalizme karşı, dünya tarihin en büyük zaferini, birlik olmuş tüm emperyalist ülkelere karşı tek başına verip kazanan ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve ulusumuzun kurduğu Cumhuriyetimizin 100 yaşına girmesini onlara, şehitlerimiz ve gazilerimize yaraşır şekilde coşkuyla kutlamak elbette görevimizdir. Onur duyuyoruz.

Aynı tarihlerde başka ülkelerde iktidarı ele geçirdikten sonra diktatörlüğünü ilan eden liderlerin olduğu bir dönemde Mustafa Kemal ATATÜRK Cumhuriyeti ilan edip egemenliği kayıtsız şartsız millete vermiştir. Bize düşen, bu emaneti en iyi ve yaraşır şekilde korumak ve ileriye götürmektir. Bizler bu Cumhuriyetin çocukları olmaktan sonsuz gururlu ve minnettarız. İlelebet yaşatmakta kararlıyız. Nice 100 yıllara ATATÜRK’ün Cumhuriyeti.”

diyerek Cumhuriyete bağlılığımızı ve coşkumuzu dile getirdi.

Bir diğer yandan Sendikamız Cumhuriyetin 100. yılında Anıtkabir’de, ATA’mızın huzurundaydı…

Birlik Dayanışma Sendikası’nı temsilen ziyareti gerçekleştiren ve emek veren, Cumhuriyet coşkumuzu Ankara’da devam ettiren değerli arkadaşlarımız Murat Yılmaz, Burhan Güçlü, Burhan Burak Savtekin, Nesrin Erbörü, Tuba Eken, Hatice Boyraz, Seren Keleş, Ece Alptekin, Yiğit Yıldırım, Ahmet Öylü, ve Emir Ömer Keleş’e çok teşekkür ederiz.

Gidemeyen, katılamayan herkesin tüm yüreği ile orada olduğunu bilerek yine ve her zaman

Cumhuriyetimizin 100.Yılı Kutlu Olsun

Nice Yüz Yıllara

Sitemiz size daha iyi bir hizmet verebilmek için kişisel olmayan verilerinizi (gezinme, sayfa geçişleri vs.) tarayıcınızda saklamaktadır.