BİZE ULAŞIN 0553 718 55 65
BİZE ULAŞIN 0216 353 42 43

Genel

Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası

Çanakkale’de Basın Açıklamasındaydık

- +

Çanakkale’de sözleşmesi İl Sağlık Müdürlüğü tarafından fesih edilen üyemiz ve meslektaşımız Doktor Murat Erdem’in yanındaydık!

 Çanakkale’de görevini layığıyla yapmak istediği için önce ceza puanı üzerine ceza puanları verilerek mobbing uygulanan ve son olarak da ceza puanları nedeniyle işine son verilen Dr. Murat Erdem için Çanakkale Tabip Odası ile birlikte bir basın açıklaması düzenledik.
Yapılan basın açıklamasında Genel Başkanımız Dr. Murat Bolat’ın konuşmasından satır başları şu şekilde;
Buraya, Eceabat Entegre Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan Birlik ve Dayanışma Sendikası üyesi Doktor Murat Erdem’e yapılan baskı, mobbing ve hukuksuz işleme karşı protesto etmek için bir araya geldik. Bizlere destek verdikleri için Tabip Odası’na teşekkür ediyoruz. Olayı kısaca özetlemek gerekirse, Çanakkale’de Hukuk tatile çıkmış. Çanakkale’de İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı’nın nezdinde hukuk tatil edilmiş. Hukuk tanımayan bir yerel idareci Çanakkale’nin sağlık politikalarına yön veriyor.
Doktor Murat Erdem,  hakkında tesis edilen işlemlerin tamamı hukuksuzdur. Bunların bir kısmını Çanakkale İdare Mahkemesi geçtiğimiz hafta verdiği kararla hukuksuz buldu. Çanakkale İl Sağlık Müdürü derki, “Ben mahkemeyi tanımıyorum, ben mahkeme kararlarını tanımıyorum. Benim istediğim gibi çalışan sağlıkçılar Çanakkale’de çalışır yoksa ben onu çalıştırmam.” Yerel gazetelere verdiği demeci okuduk. Devlet adamı ciddiyetinden yoksunluğu ortada. Çanakkale Sağlık Müdürü müflis tüccar ağzıyla konuşuyor. Çanakkale’de işleri o kadar iflas ettirmiş ki, tüyü bitmemiş yetim ağzıyla açıklamalar yapıyor. Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü bu beyefendiye büyük geliyor. Bizim istediğimiz şey buraya halkın sağlığını öne koyan ve müdürlük adabına yakışan bir müdürün göreve gelmesidir.
Çanakkale Sağlık Müdürü hakkında pazartesi günü suç duyurusunda bulunduk. Suçlarına bir yenisi daha eklendi, resmi belgelerde oynanarak doktor arkadaşımız daha görevdeyken, yerine doktor yerleştirme işlevi yapıldı. Bugün resmi belgede sahtecilikle bir suç duyurusunda daha bulunduk. Çanakkale halkının sağlığı kandırılmaktadır. Bu müdür arkadaş buraya gelmeden önce arkasından lokma döktürülmüş. Çanakkale halkına söz veriyorum müdür görevinden gittiği vakit arkasından lokma döktüreceğiz.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

WhatsApp İletişim
WhatsApp İletişim Hattı
WhatsApp iletişim hattına hoşgeldiniz! Aşağıdaki butona tıklayarak hemen iletişime geçebilirsiniz. :)
Powered by