Sağlık alanında hizmet sunan 21 STK ile birlikte sağlıkta yaşanan olumsuz işleyişe “DUR” diyebilmek ve üyelerimizin her türlü hak hukuk mücadelesinde çok daha etkili olabilmek için kısa adı “SABİM” olan “Sağlık ve Sosyal Hizmet Birlik ve Mücadele Platformu”nu oluşturduk. Hekimlere, sağlık çalışanlarına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Hekimlere ve sağlık çalışanlarına karşı yapılan her türlü haksız, hukuksuz eylemin karşısında duracak etkili ve uzun süreli ortak eylemselliklerle üyelerimizin hakkını aramaya devam edeceğiz.

Etki sahibi olan bizlere yetki verilmesi için tüm hekim ve sağlık çalışanlarını SABİM çatısı altında verilecek ortak mücadeleye davet ediyoruz .

SABİM Platformu olarak 1 -2 Ağustos 2023 tarihlerinde başlamak üzere temposu giderek artacak eylemsellik takvimi üzerinde mutabık kaldığımızı memnuniyetle duyururuz.

Toplu sözleşme masasında, hekim ve sağlık çalışanları lehine alınacak kararlarla, saha eylemlerine gerek kalmadan çözüm bulunmasını, aklın ve vicdanın gereği olarak görüyor ve önemsiyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Sitemiz size daha iyi bir hizmet verebilmek için kişisel olmayan verilerinizi (gezinme, sayfa geçişleri vs.) tarayıcınızda saklamaktadır.