BİZE ULAŞIN 0553 718 55 65
BİZE ULAŞIN 0216 353 42 43

Genel

Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası

Direnmenin Tam Zamanıdır

- +

Sağlık Bakanlığı Gücünü Kötüye Kullanmıştır

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu 2014 yılında her 3 sağlık çalışanından ikisine ceza vererek bir rekora imza atmış ama bununla da yetinmemiş yeni rekorlar peşinde koşmaktadır.

Yayınlanan Aile Hekimliği ücret ve Ödeme Yönetmeliği ile idarenin gücünü kötüye kullanımını en üst seviyeye ulaşmıştır. Angaryalar, baskılar, ceza puanları ile sağlık işlemez hale getirilmiş ve sağlık çalışanları seçim malzemesi yapılmak istenmiştir.

İşte tam da bu noktada dünya tarihinin en büyük direnişini yapma, Birlik Ve Dayanışma içinde olma zamanı gelmiştir. Ya baskılara boyun eğeceğiz, kendimizin ve gelecek kuşakların vebalini alacağız. Ya da tarihi bir direnişe imza atacak ve hak edenlere , bu ülkenin sağlığı ve sağlıkçısının sabrını test edenlere hak ettikleri cevabı vereceğiz.

Yılmanın değil, mücadelenin zamanıdır.

‘’ Nöbetler ve Angaryalara Hayır ‘’ diyoruz.

5 puan, 20 puan, 100 puan hiç fark etmez.

Sendikalı olmanın gücüyle birinci basamak sağlık çalışanlarının haklarına sahip çıkmaya, Aile Hekimliğini bizlerin öngördüğü şartlarda yapmaya, hak ettiğimiz hakları almaya yemin ederek yola çıktık. Bu mevzuatlarla yılmayacağız. Gerek hukuki mücadele, gerek saha mücadelesi ne gerekiyorsa yapacağız. Birlik ve Dayanışma içinde…

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.