Sağlık Bakanlığı Gücünü Kötüye Kullanmıştır

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu 2014 yılında her 3 sağlık çalışanından ikisine ceza vererek bir rekora imza atmış ama bununla da yetinmemiş yeni rekorlar peşinde koşmaktadır.

Yayınlanan Aile Hekimliği ücret ve Ödeme Yönetmeliği ile idarenin gücünü kötüye kullanımını en üst seviyeye ulaşmıştır. Angaryalar, baskılar, ceza puanları ile sağlık işlemez hale getirilmiş ve sağlık çalışanları seçim malzemesi yapılmak istenmiştir.

İşte tam da bu noktada dünya tarihinin en büyük direnişini yapma, Birlik Ve Dayanışma içinde olma zamanı gelmiştir. Ya baskılara boyun eğeceğiz, kendimizin ve gelecek kuşakların vebalini alacağız. Ya da tarihi bir direnişe imza atacak ve hak edenlere , bu ülkenin sağlığı ve sağlıkçısının sabrını test edenlere hak ettikleri cevabı vereceğiz.

Yılmanın değil, mücadelenin zamanıdır.

‘’ Nöbetler ve Angaryalara Hayır ‘’ diyoruz.

5 puan, 20 puan, 100 puan hiç fark etmez.

Sendikalı olmanın gücüyle birinci basamak sağlık çalışanlarının haklarına sahip çıkmaya, Aile Hekimliğini bizlerin öngördüğü şartlarda yapmaya, hak ettiğimiz hakları almaya yemin ederek yola çıktık. Bu mevzuatlarla yılmayacağız. Gerek hukuki mücadele, gerek saha mücadelesi ne gerekiyorsa yapacağız. Birlik ve Dayanışma içinde…

Bir cevap yazın

Sitemiz size daha iyi bir hizmet verebilmek için kişisel olmayan verilerinizi (gezinme, sayfa geçişleri vs.) tarayıcınızda saklamaktadır.