Artık İklim değişikliğinden değil İklim krizinden bahsediliyor. Dünya’ nın sıcaklığı giderek artıyor. Yaşam yok oluyor.
Geleceklerine sahip çıkan çocuklar harekete geçti. Haklı istek ve mücadelelerine küresel boyutta devam ediyor, yıkımı durdurun diyor, seslerini yükseltiyorlar.Bu amaçla 20 Eylül Cuma günü dünya çapında eylemler düzenliyorlar.
Biz, yetişkinler onlara borçluyuz. Onları desteklemek, geleceklerini kurtarmaya yardımcı olmak zorundayız.
Desteğimizi sendikamız deklarasyonu ile bildiriyoruz.
#20EylülİklimGrevi, #BiliminArdındaBirleş, #FridaysforFuture

“Buradayız, çünkü Geleceğimizi Çaldınız!
“Kapitalist gölgesini satamadığı ağacı keser” derler. Günümüzde ülkemizde gölgesini satabildiğini bile kestiğini üzülerek izliyoruz.
Kaz Dağları, Cerattepe, Muğla, Kütahya, ormanlarımızın yok edildiği, yüzyıllardır bizi besleyip var eden zeytinliklerimizin birkaç yılda tükenecek basit rantlar uğruna feda edildiği, birkaç örnek sadece…
Sinop ve Mersin’de yapılmaya çalışılan nükleer santraller ise, en basit yapı işini bile baştan savmacı, sineğin yağını kendi karı için hesaplayan inşaat sermayesine hediye edilerek, bizim, çocuklarımızın, torunlarımızın, yurdumuzun geleceğinin tehlikeye atıldığı örnekler…
Biliyoruz, bu cahilce, gözü dönmüş kar hırsı da gelip geçecek elbette ama ne yazık ki ardında yüzlerce yıl sürecek bir insanlık yıkımı bırakarak. İşte bu yüzden “Buradayız, çünkü geleceğimizi çaldınız! ” diyenlere destek olmayı görev sayıyoruz.
Bunun çok boyutlu, zamana yayılan ve hem direnmeyi hem de öğrenip-öğretmeyi gerektiren bir mücadele gerektirdiğini biliyoruz. Bu mücadeleyi sağlık çalışanlarının çalışma ve yaşam koşulları için verdiğimiz mücadeleden ayrı görmüyoruz.
Bu sebeple tüm örgütlerimizi ve üyelerimizi 20 Eylül İklim grevine destek vermeye çağırıyoruz. Sendikal kimliğimiz ve sağlıkçı duruşumuzla bulundukları merkezlerde bu mücadeleyi güçlendirmeye çağırıyoruz.
Saygılarımızla…”

BBSÇ Birlik ve Dayanışma Sendikası
Merkez Yönetim Kurulu

Bir cevap yazın

Sitemiz size daha iyi bir hizmet verebilmek için kişisel olmayan verilerinizi (gezinme, sayfa geçişleri vs.) tarayıcınızda saklamaktadır.