iş bırakma kararlarıdelegegenel merkez seçim
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
22°C
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Pazar Parçalı Bulutlu
23°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
24°C
Salı Az Bulutlu
23°C
Çarşamba Az Bulutlu
23°C

Önemle Duyrulur!

Önemle Duyrulur!
A+
A-

 

Önemle duyurulur!

Değerli arkadaşlar,
Sendikal mücadelemiz gereği Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanlarının iş, ücret, toplumsal ve sosyal hak ve çıkarlarını koruma, savunma, geliştirme ve iyileştirme amacımız tartışılmaz şekilde açıktır.
Sağlık hizmetlerinin hem bireysel hem de toplumsal alanında büyük bir kısmını özveriyle gerçekleştirmekte olduğumuz istatiksel verilerle de açıklanan şekilde ortadadır. Bu nedenledir ki hem çalışanın hem de emeğin değerini en iyi bilenlerden olduğumuz bir gerçektir. Dolayısıyla bu emeğin sömürüsüne, karşılığının ödenmemesine, çalışan hak ve iş güvenliğinin yok sayılmasına en başta karşı olacağımız aşikardır. Kendi hak mücadelemizde bir başkasının iş hak ve güvenliğini görmezden gelmemiz mümkün değildir ve çalışanın emeğinin karşılığını alması birincil amaçlarımızdandır.
16.12.2021 tarihinde açıklanan asgari ücretlendirme ülkemiz ekonomik koşulları değerlendirildiğinde emek adına asla yeterli görülmemekle birlikte Aile Sağlığı Merkezlerinde tarafımızdan Sağlık Bakanlığı adına istihdam edilen ek hizmet ve sağlık personeli için endişe verici bir duruma neden olmuştur. Gerek sarf malzemelerinin artan maliyeti gerekse Pandemi’nin getirdiği ek ekonomik yük nedeniyle zaten halen yetersiz durumda olan cari gider ücretinin, ek olarak çalıştırılan bu personelin artan ödemeleri sebebiyle daha da eksik ve yetersiz olacağı sonucu açık ve nettir. Bu nedenle vekil işveren konumunda olan Aile Hekimlerinin asıl işveren olan Sağlık Bakanlığı’na bu çalışanların iş güvencesi ve devamlılığı konusundaki endişesini iletme sorumluluğu ortaya çıkmıştır. Yıllardır kurumlarımızda birlikte çalıştığımız ekip arkadaşlarımızın mağduriyetini engellemek, mesleki etik ile birlikte insani ve vicdanı yaklaşımı tercih etmek adına Sağlık Bakanlığı’nı bilgilendirmek vazife olarak görülmüş ve bu amaçla aşağıda hazırlanan dilekçenin İl Müdürlüklerine gönderilmesi planlanmıştır.
Bu dilekçe örneğinin tarafınızdan kendinize uyarlanarak en kısa zamanda İl Müdürlüklerine iletilmesi bu açıdan çok önem arz etmektedir.
Saygılarımızla.

BBSÇ Birlik ve Dayanışma Sendikası Merkez Yönetim Kurulu

  DİLEKÇE DOCX DİLEKÇE PDF

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.