Basına ve Kamuoyu’na

DR. SİBEL GÖREN TÜRKİYE’DİR.

Garip günlerden geçiyoruz.

TBMM’de iktidar bloku tarafından aynı gün sosyal vicdanı derinden yaralayan, ciddi toplumsal sorunlara yol açacak olan “AF TASARISI” onaylanırken, içinde bulunduğumuz günlerde son derece önem taşıyan “SAĞLIKTA ŞİDDET KANUNU” tasarısı reddedildi.

Daha bunun şaşkınlığını atlatamadan bugün Sendikamızın kurucu üyesi olan Kocaeli ilinde Aile Hekimi olarak görev yapan Dr. Sibel Gören’e bir sosyal medya paylaşımı nedeniyle soruşturma açıldığını öğreniyoruz.

Çalıştığı aile sağlığı merkezine İzmit Belediyesi tarafından kişisel koruyucu ekipman gönderildiği için yardım gönderen Belediye’ye teşekkür ettiği için arkadaşımıza soruşturma açılmıştır.

Siyasal iktidarı akla, izana davet ediyoruz.

İçinde bulunduğumuz kriz ortamında daha akl-ı selim ve yapıcı bir yol izlemesini umduğumuz yönetenler, katilleri, tecavüzcüleri, uyuşturucu satıcılarını adeta “yıpranma payı” vererek salıverirlerken , sadece twit atıp eleştiri yaptığı için yazarlar, düşünürler ve sayıları neredeyse 100 bini bulan üniversite öğrencisi içeride tutuluyor.

Tam bu ortamda, koruyucu ekipman bile verilmeden pandeminin ön cephesine sürülen sağlıkçıların en temel insani haklarını koruyacak olan yasa tasarısı reddediliyor.

Bu ortamda arkadaşımıza sadece bir teşekkür tweeti nedeniyle soruşturma açılıyor. Bu ortamda nasıl sağlıklı düşünülebilir?

Yalandan gösteriye dönüştürülen alkış seremonisinin sonu budur. Alkışa çağrı çıkaran devlet erkanı bu soruşturma ve “Sağlıkta Şiddet Kanunu”nun reddiyle izleyeceği yolu belirtmiştir.

Tam bir krizin ortasında iken devletin sağlık müdürlerinin, savcılarının, kolluk güçlerinin sağlıkçı takip edip soruşturma açmaktan daha önemli bir işi yok mudur?

Dr. Sibel Gören taraf tutmadan, doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilecek tüm Türkiye’deki milyonlarca duyarlı, nazik insandan biridir. Tüm Türkiye’deki haksızlığa karşı duracak üyelerimizden biridir.

Bu nedenle ona ya da herhangi birimize yapılan haksızlığı hepimize, Türkiye’ye yapılmış olarak kabul eder, toptan karşısında dururuz.

Bitirin artık bu saçmalıkları…

Saygılarımızla…

BBSÇ Birlik ve Dayanışma Sendikası Merkez Yönetim Kurulu

Bir cevap yazın

Sitemiz size daha iyi bir hizmet verebilmek için kişisel olmayan verilerinizi (gezinme, sayfa geçişleri vs.) tarayıcınızda saklamaktadır.